francis 00

سرویس چینی مناسب برای جهیزیه

در این مقاله سعی داریم به این سوال پاسخ دهیم که سرویس چینی مناسب برای جهیزیه چه خصوصیاتی دارد؟

از مهمترین اقلام جهیزیه عروس در کشورمان سرویس چینی است. سرویس چینی با داشتن قطعات فراوان، نمود زیادی در خرید جهیزیه و پس از آن در زمان نمایش و چینش برای مراسم‎‌های عروسی دارد. از منظر دیگر، سرویس چینی جزو کالاهایی است که با یک بار خرید میتوان بارها از آن استفاده کرد و اگر در خرید و انتخاب آن دقت لازم داشته باشیم تا سالها احتیاج به خرید مجدد یا تعویض آن نیست. سرویس چینی خوب برای یک عمر ماندگاری دارد.

سرویس چینی مناسب برای جهیزیه به دو دسته کلی تقسیم میشود:

  • سرویس چینی جهت پذیرایی و مهمانی
  • سرویس چینی جهت استفاده روزانه و دم دستی

در ادامه این مقاله اطلاعات لازم برای خرید هر دو سرویس را به شما توضیح خواهیم داد.


francis 9
سرویس پذیرایی چینی زرین ایران

سرویس چینی جهت پذیرایی و مهمانی

سرویس چینی مناسب پذیرایی و مهمانی باید چند ویژگی مهم داشته باشد:

  • تعداد نفرات و قطعات مناسب برای مهمانی های پرجمعیت
  • رنگ آمیزی و ست شدن با دیگر وسائل پذیرایی مثل قاشق و چنگال، ظروف سوفله و بطور کلی میز غذاخوری
  • طرح و نقش همیشگی، ماندگار و چشم نواز
  • قابلیت استفاده در ماشین ظرفشویی
  • وزن مناسب جهت استفاده مهمان

تعداد نفرات و قطعات مناسب برای مهمانی های پرجمعیت

تعداد نفرات سرویس چینی اصلی جهیزیه که برای مهمانی ها استفاده می شود باید حداقل 18 نفر باشد. تعداد نفرات سرویس های موجود در بازار ایران همگی ضریبی از 6 هستند و گاه ممکن است مهمان‌های شما 13 یا 14 نفر باشند پس بهتر است بجای خرید سرویس 12 نفره کامل، سرویس 18 نفره تهیه نمایید. تمام سرویس های چینی موجود در بازار ایران قابلیت افزایش نفرات بصورت ضریبی از 6 را دارند. در نتیجه به شما توصیه میکنیم که در زمان خرید به این نکته توجه نمایید تا پس از گذشت مدتی پشیمان از خرید تعداد کم ظروف، به دنبال افزایش تعداد قطعات سرویس چینی خود نگردید که البته در طول زمان و با گذشت مدتی کمیاب شده و در صورت موجود بودن، خرید آن با قیمت اولیه امکان پذیر نیست.

از این جهت و اگر بودجه خرید شما محدود است پیشنهاد میکنیم که از سرویس های 12 نفره چینی زرین ایران سری ایتالیااف یا سری رادیانس خرید بفرمایید. این دو سری از چینی زرین ایران بشکل گرد تولید شده و تمام سرویس های 12 نفره سری ایتالیااف و رادیانس 6 پلوخوری و 6 پیش دستی اضافه و اشانتیون دارند. در نتیجه با خرید یک سرویس 12 نفره کامل از این دو سری چینی زرین میتوانید آن را برای 18 نفر استفاده کنید.

رنگ آمیزی و ست شدن با دیگر وسائل پذیرایی

طرح، نقش و رنگ اصلی هر سرویس باید تناسب کلی با وسائل پذیرایی داشته باشد. این تناسب خود را در زمان پذیرایی از مهمانان به خوبی نمایان میکند. برای داشتن یک پذیرایی عالی حتما لازم نیست که هر بار تغییرات کلی داشته باشید بلکه بهتر است از ابتدا با انتخاب متناسب وسائل، زمینه را برای داشتن یک پذیرایی با سلیقه فراهم کنید. گاه این تناسب با نزدیکی رنگ ها و گاه با تضاد و تفاوت آن ها به دست می آید. پس حتما پیش از خرید از طراحی و چینش نهایی لوازم پذیرایی تان مطمئن شوید که مجبور به تغییر چند باره و هزینه مجدد نشوید. مدنظر داشته باشید که در ست کردن سرویس چینی، طرح و رنگ قاشق و چنگال، ظروف سوفله، صندلی و میز پذیرایی، پرده و… هر کدام به تناسب و اندازه خود اهمیت دارند.

طرح و نقش همیشگی و ماندگار

بعضی از طرح های چینی بسیار عمر کوتاهی داشته و به سرعت و ظرف چند سال اصطلاحا از مد می افتند، در حالی که سرویس پذیرایی اغلب گرانتر از سرویس دم دستی بوده و امکان کمتری برای تعویض و تغییر فراهم می‌شود. از این جهات توصیه میکنیم که در هنگام خرید به میزان رضایت خود از طرح توجه بیشتری کنید که زمان طولانی تر بتوانید آن را در مهمانی ها استفاده کرده و پذیرایی با آن لذت ببرید. پس در نظر داشته باشید که طرح ها و رنگ های مد سال که عمر کوتاهی دارند برای این نوع ظروف مناسب نیستند و بهتر است در زمان خرید از طرح های با اصالت، ساده یا پرکار، همیشگی، بدون تاریخ انقضا و همه پسند انتخاب بفرمایید.

قابلیت استفاده در ماشین ظرفشویی

تغییر سبک زندگی و مشغله های کاری اغلب زوجین لزوم توجه به زمان و حداکثر استفاده از آن را با اهمیت تر از پیش کرده. از این جهت و پس از پذیرایی های با تعداد نفرات زیاد اغلب برای شستشو از ماشین ظرفشویی استفاده می کنند. توصیه میکنیم به این نکته و خرید سرویس چینی با کیفیت که قابل استفاده در ماشین های ظرفشویی باشد، توجه فراوانی کنید. این روند رو به افزایش و هر روز به تعداد کسانی که از ماشین ظرفشویی برای شستشوی روزانه یا هفتگی ظروف اقدام میکنند، افزوده می شود. اگر از کسانی هستید که امروز ترجیح میدهید که ظرف هایتان را همچنان با دست بشویید، احتمالا به زودی تصمیم به تغییر در این روند گرفته و برای خرید یک دستگاه ماشین ظرفشویی اقدام میکنید. پس در هنگام خرید سرویس چینی به این قابلیت توجه ویژه داشته و با دقت آن را بررسی نمایید. هر چند قابلیت استفاده در ماشین ظرفشویی برای راحتی در شستشو اهمیت مضاعف دارد اما باید توجه داشت که ظروفی با این قابلیت حتما از کیفیت بالاتری نسبت به بقیه ظروف چینی برخوردارند و این به تنهایی نشان از کیفیت بالاتر آن سرویس خواهد داشت.

اغلب سرویس های چینی موجود در بازار ایران فاقد این قابلیت هستند، بخصوص برای ظروف چینی خارجی که اغلب ساخت کشور چین و بدون اصالت بوده و هیچ پشتیبانی و گارانتی واقعی از آن وجود ندارد. احتمالا با کمی جستجو در میان نزدیکان خود کسانی را پیدا کنید که این تجربه تلخ استفاده از ظروف چینی خارجی بدون کیفیت اما زیبا را داشته باشند. پس به این نکته توجه مضاعف کرده و از گارانتی و کیفیت ظروف چینی پیش از خرید اطمینان حاصل کنید.

تمامی ظروف چینی زرین ایران دارای قابلیت استفاده در ماشین ظرفشویی هستند پس با خیال آسوده از میان طرح های آن انتخاب بفرمایید.

وزن مناسب جهت استفاده مهمان

به آسانی و با در دست گرفتن ظروف چینی میتوان میزان سبکی یا سنگینی آن را سنجید، البته برای درک بهتر میتوانید میان برندهای مختلف مقایسه کنید. سبک‌ترین، سفیدترین، شفاف‌ترین و سخت‌ترین بدنه چینی برای چینی زرین ایران است. در زمان پذیرایی این ویژگی موجب خوشایند مهمان شده و در نهایت میزبانی کاملی را بهمراه خواهد داشت.


allegro 28 3
سرویس دم دستی چینی زرین ایران

سرویس چینی جهت استفاده روزانه و دم دستی

سرویس چینی مناسب استفاده روزانه و دم دستی باید چند ویژگی مهم داشته باشد:

  • پرهیز از هزینه گزاف برای خرید
  • رنگ آمیزی جذاب، شاد و متفاوت
  • قابلیت استفاده روزانه در ماشین ظرفشویی

پرهیز از هزینه گزاف برای خرید

اغلب سرویس های دم دستی که استفاده روزانه دارند بعد از مدتی شکسته، ناقص شده و حتی تکراری می شوند و احتیاج به تغییر و خرید مجدد دارند. پس توصیه میکنیم برای این ظروف هزینه زیاد و گزاف نکنید و به اندازه برای آنها هزینه صرف کنید. این نکته را مدنظر داشته باشید که پس از مدتی احتیاج به تعویض دارند.

چینی زرین طرح های متنوع و جذابی از این دست دارد که بسیار مناسب برای استفاده دم دستی و روزانه است. تمامی رنگ ها برای سلیقه های مختلف لحاظ شده و میتوانید با توجه به طرح، مدل مورد نظر خود را از میان این تنوع انتخاب کنید.

رنگ آمیزی جذاب، شاد و متفاوت

سرویس های چینی که استفاده روزمره دارند باید از تنوع و زیبایی رنگی برخوردار باشند. این تنوع و استفاده از رنگ های جذاب به شادابی روحی و لذت در هنگام صرف وعده غذایی کمک میکند.

قابلیت استفاده روزانه در ماشین ظرفشویی

قابلیت استفاده مدام و روزمره در ماشین ظرفشویی شاید مهمترین مشخصه برای انتخاب ظروف دم دستی باشد. در هنگام انتخاب این مهم را مدنظر داشته باشید که ظروف شما از کیفیت کافی برای استفاده مداوم در ماشین ظرفشویی بهره مند است. اغلب ظروف موجود در بازار این قابلیت را ندارند.

در میان سرویس های چینی زرین، برخی دارای مشخصه دکور داخل لعابی هستند.

در ظروف تزیین شده به روش IGD (دکور داخل لعابی)، که در ایران انحصاراً توسط شرکت چینی زرین ایران تولید و عرضه می شود، لعاب مانند لایه ای شفاف و محافظ روی طرح ها و نقوش را می پوشاند که موجب درخشش فوق العاده نقوش روی ظروف می شود و همچنین مقاومت آنها را در برابر شست و شو بسیار بالا می برد این ظروف با عبارت “Inglaze Decoration” در پشت آنها مشخص شده است. استفاده از مواد شوینده به هیچ وجه موجب آسیب دیدن نقوش آنها نخواهد شد و برای استفاده روزمره و شست و شوی مکرر در ماشین ظرفشویی کاملاً مناسبند. این ظروف با عبارت “Dishwasher Safe”در پشت آنها مشخص شده است.


whiteastro91d

نتیجه گیری

در خرید ظروف چینی به بازخورد و نظرات دیگران اهمیت دهید و بدانید اگر برندی سالها در بالاترین سطح مانده و نقل زبان همگان است حتما کیفیت درخوری داشته زیرا سرویس چینی جزو اقلام مصرفی نیست و با یک بار خرید بارها و سالها از آن استفاده می شود و در طول زمان میزان کیفیت، ماندگاری طرح و رنگ قابل تشخیص است. چه بسا بسیاری ظروف چینی خارجی که در نگاه اول جلوه زیبایی دارند ولی بعد از گذشت مدتی بخاطر کیفیت پایین مواد استفاده شده تمام زیبایی خود را از دست داده و پر از عیب و ایراد می شوند.

چینی زرین ایران معتبرترین تولیدکننده ظروف چینی در خاورمیانه و یکی از مدرن ترین کارخانجات این صنعت در جهان است و به همین سبب قادر بوده است محصولات خود را به بیش از 20 کشور عمدتا اروپایی نظیر آلمان، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، انگلستان، سوئد، هلند، ترکیه، روسیه، کانادا، عربستان، امارات متحده عربی و هندوستان صادر نماید.