khorak meygoo crop
آموزش طرز تهیه خوراک میگو

طرز تهیه:
برای تهیه خوراک میگو ابتدا میگوها را پاک می کنیم و پوست روی آن ها را می گیریم و بعد سر آن ها جدا می کنیم و پشت کمر میگوها یک نوار سیاهی هست خیلی ظریف اون قسمت رو برش می زنیم و با خلال دندان رگ سیاه را بیرون می آوریم.
و میگوها را می شوییم و در قابلمه ایی قرار می دهیم و لیمو ها را از وسط نصف می کنیم و آب آن را محک می گیریم و کمی از آب لیمو را کنار می گذاریم و باقی آن را روی میگوها می ریزیم و لابه لای آن ها دارچین نیز می ریزیم تا بوی زهم آن کاملا گرفته شود.
بعد قابلمه را روی حرارت کم قرار می دهیم تا میگوها بخارپز شوند. سپس هویج ها و کدوها را با پوست کن تمیز می کنیم و می شوییم و از وسط نصف می کنیم و روی تخته آشپزخانه به صورت نوارهای باریک و بلند آن ها را خرد می کنیم.
تابه را روی حرارت کم قرار می دهیم و کمی روغن زیتون داخل تابه می ریزیم و هویج و کدوهای خرد شده را به آن اضافه می کنیم و تفت می دهیم و زنجبیل تازه را نیز برش هایی متوسط می دهیم و به مواد می افزاییم.
و کمی نمک روی مواد می پاشیم و مداوم تفت می دهیم و فلفل دلمه ای های رنگی را سریع خرد می کنیم و اضافه می کنیم و درب تابه را می گذاریم تا کمی بخار پز شوند،مقدار پخت ان ها کاملا سلیقه ایست بعضی تمایل دارند ترد باشد
و بعضی کاملا بخار پز و پخته شده می پسندند (حتی می توانید از کلم بروکلی ، قارچ ، ذرت ، سیب زمینی و دیگر سبزیجات در این خوراک بنابر سلیقه تان استفاده کنید) به میگوها سر می زنیم اگر پخته بودند یه قاشق روغن داخل قابلمه می ریزیم و میگوها را تفت می دهیم.
و به مواد داخل تابه اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا ۵ دقیقه با مواد طعم دار و پخته شود و بعد برش های زنجبیل را بیرون می آوریم و باقی آبلیمو را داخل مواد خوراک میگو می ریزیم و ۵ دقیقه بعد خوراک میگو آماده شده است.

مواد لازم برای ۳ نفر:
میگو ۵۰۰ گرم
پیاز بزرگ ۱ عدد
لیمو ترش ۲ عدد
هویج بزرگ ۱ عدد
زنجبیل ۱ تکه کوچک
کدو سبز بزرگ ۱ عدد
فلفل دلمه ای رنگی ۲ عدد
نمک ، فلفل سیاه و دارچین به اندازه کافی

khorak meygoo crop

پیشنهاد میکنیم خوراک میگو را در ظروف چینی زرین ایران سرو و بدین وسیله پذیرایی لوکس و جذابی داشته و مهمانی زیبایی رقم بزنید.
سرویس پیشنهادی ما برای سرو این غذا: سرویس چینی زرین ۱۲ نفره کامل سفید (۱۰۲ پارچه)

منبع: پارسی دی