dami goje crop
آموزش طرز تهیه دمی گوجه فرنگی

طرز تهیه:
برای تهیه دمی گوجه فرنگی ساده ابتدا گوجه فرنگی ها را تمیز می شوییم و رنده ریز می کنیم. برنج را می شوییم و ۲ الی ۳ مرتبه آب آن را تعویض می کنیم و در قابلمه ای می ریزیم و در نهایت آب روی برنج را خالی می کنیم.
و ۲ لیوان آب به همراه گوجه فرنگی های رنده شده و نمک روی برنج می ریزیم و اجازه می دهیم به مدت ۲ ساعت با این مخلوط خوب خیس بخورد. سپس سیب زمینی را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه نگینی خرد می کنیم.
و پیاز را نیز پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه نگینی خرد می کنیم.تابه ای را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و کمی روغن داخل تابه می ریزیم و پیازها را در روغن می ریزیم و تفت می دهیم تا طلایی و سرخ شوند.
و در آخر سرخ شدن پیازها کمی نمک ، فلفل و زردچوبه به آن اضافه می کنیم و حرارت را خاموش می کنیم. پس از گذشت ۲ ساعت مخلوط برنج را در همان قابلمه روی گاز قرار می دهیم و پیاز داغ و سیب زمینی های خرد شده و زعفران آبکرده را به آن اضافه می کنیم.
و با همان مقدار مواد داخلش روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا بجوش بیاید و آب موجود در آن تبخیر شود و فقط چند قاشق آب برای دم کشیدن برنج باقی بماند تا برنج را دم بیاندازیم و پس از ۳۰ الی ۴۵ دقیقه بعد دمی گوجه ما آماده شده است که با سالاد شیرازی می توانید نوش جان کنید.

مواد لازم برای ۲ نفر:
پیاز ۱ عدد
برنج ۲ پیمانه
سیب زمینی ۱ عدد
گوجه فرنگی ۵ عدد
روغن مایع به اندازه کافی
زعفران دم کرده ۱ قاشق چایخوری
نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه به اندازه کافی

dami goje

پیشنهاد میکنیم طرز تهیه دمی گوجه فرنگی را در ظروف چینی زرین ایران سرو و بدین وسیله پذیرایی لوکس و جذابی داشته و مهمانی زیبایی رقم بزنید.
سرویس پیشنهادی ما برای سرو این غذا: سرویس چینی زرین ۶ نفره غذاخوری آلگرو (۲۸ پارچه)

منبع: پارسی دی