دسته بندی محصولات
  • نگهداری محصولات
  • شرایط تحویل و گارانتی
  • نحوه استفاده
  • خدمات پس از فروش
دستور العمل استفاده و نگهداری از ظروف کاندید

جهت آگاهی از دستور العمل استفاده و نگهداری ظروف کاندید تصویر زیر را ملاحظه بفرمایید

دستور العمل استفاده و نگهداری از ظروف کاندید

مراحل و نحوه فعالسازی گارانتی محصولات کاندید به چه صورت است؟

جهت فعالسازی محصولات کاندید فیلم زیر رو ملاحظه فرمایید:

جهت افزایش طول عمر و دوره نچسبی ظروف گرانیتی چه باید کرد؟

– هیچگاه ظروف گرانیتی راخالی روی شعله گاز قرار ندهید.
– شعله گاز متناسب با سایز ظرف و به صورت ملایم و متوسط باشد.
– به این ظروف شوک حرارتی ندهید. مثلاً ظرف داغ را یکباره زیر آب سرد نگیرید.
– به سطح پوشش گرانیتی با قاشق و ابزار آشپزی ضربه نزنید.
– ظروف گرانیتی را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید.
– از مواد شوینده قوی حامل کلورین بالا استفاده نکنید.
– در صورت ته گرفتن غذا از سیم ظرف شویی جهت تمیز کردن استفاده نکنید کافیست آن را برای مدتی در آب و کف قرار دهید و سپس با یک اسفنج آن را تمیز نمایید.
– همیشه پیش از قرار دادن ظرف در کابینت از تمیزی و خشک بودن آن مطمئن شوید.

چگونه ظروف با دوام بالاتری داشته باشیم؟

جهت افزایش طول عمر محصولات با پوشش های مختلف توجه به روش استفاده و نگهداری ظروف از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
– پیش از استفاده، تمامی نکات ایمنی را به طور کامل و با دقت مطالعه کنید.
کاندید برای یکایک محصولات تولیدی خود با توجه به نوع پوشش آن دستورالعمل های جداگانه ای به همراه جعبه در بسته بندی آنها قرار داده است.

ظروف مجهز به کفی استیل اینداکشن یا اصطلاحا کفی چدن چه کاربردی دارند؟

در حال حاضر برخی از محصولات موجود در بازار مجهز به کفی اینداکشن می باشند با قیمت بیشتری نسبت به محصولات با کفی تراش خورده به فروش می رسد. این ظروف اصلا در کشور ما کارایی ندارند چرا که تنها در کشور های اروپایی و کشورهایی که از اجاق های برقی جهت پخت و پز استفاده می کنند، کارایی دارد. لذا این محصولات وارداتی برای استفاده در اجاق های گازی توصیه نمی شود و نیازی به هزینه بیشتر جهت خرید این محصولات نمی باشد. ضمنا این کفی ها اصلا به عنوان شعله پخش کن عمل نمی کنند.

آیا ظروف سرامیک و بایو گرانیت نیز نیاز به عملیات آماده سازی قبل از استفاده دارند؟

خیر، ظروف سرامیکی و بایو گرانیتی نیاز به عملیات آماده سازی ندارند.

عملیات آماده سازی (seasoning) ظروف پیش از استفاده ظروف تفلون و گرانیت چگونه است؟

توصیه می گردد که پوشش های تفلونی و گرانیتی قبل از استفاده مورد عملیات seasoning یا آماده سازی قرار گیرند.
برای seasoning ابتدا مقدار کمی روغن آشپزی را رو سطح ظرف مالیده و پس از چند دقیقه ظرف را توسط یک اسفنج نرم و با کمک مواد شوینده شسته و خشک نمایید.
در صورت استفاده از ماشین ظرفشویی (البته با در نظر گفتن شرط فوق الذکر) عملیات seasoning می بایست هر چند وقت یکبار انجام شود. اما اگر از ماشین ظرفشویی استفاده نمی کنید، دیگر نیازی به seasoning مجدد نخواهید داشت.

پوشش سیلیکونی بیرون ظروف چیست؟

در گذشته در سراسر دنیا برای تولید ظروف در رنگهای مختلف از رنگ های مایع و پودری برای پوشش ظروف و رنگین کردن سطح بیرونی آن استفاده می شد. این پوشش ها هم اکنون در سراسر دنیا به دلایل ذیل منسوخ شده اند:
۱- لکه پذیری در اثر تماس مواد غذایی
۲- سیاه شدن در اثر تماس با شعله گاز
۳- مقاومت پایینی در برابر حرارت

در ایران به دلیل سهولت تامین این مواد و قیمت پایین و روش آسان پوشش دهی ظروف با این مواد بسیاری از تولید کنندگان این ظروف همچنان از این پوشش ها استفاده می کنند.
در حال حاضر تمامی شرکتهای تولید کننده معتبر خارجی به جای پوشش های پودری از پوشش های سیلیکونی بهداشتی food grade جهت پوشش سطح بیرونی ظروف آشپزی استفاده می کنند.
خوشبختانه کاندید با تکیه بر تکنولوژی روز جهانی و با کمک متخصصین تمامی محصولات خود را در رنگهای مختلف توسط پوشش های سیلیکونی بهداشتی تولید می نماید.

پوشش بایو گرانیتی چیست؟

پوشش های بایو گرانیت نیز که بخشی از محصولات شرکت کاندید تحت عنوان این نام ارایه می گردند از گروه پوشش های سرامیکی پیشرفته می باشند که البته در مقایسه با این پوشش ها دارای ویژگی نچسبی بالاتر و مقاومت بیشتری می باشند و به صورت ۴ لایه پوشش بر روی سطح آلومینیوم دایکست شده پاشش می شوند.

محصولات با پوشش بایوگرانیت را می‌توانید در صفحه مربوط ملاحظه بفرمایید.

پوشش گرانیتی چیست؟

پوشش های گرانیتی بر خلاف آنچه توسط برخی از تجار سودجو معرفی می گردد از جنس سنگ آذرین که از گدازه های آتش نشانی تشکیل می شود نیست. این یک ترفند تبلیغاتی بوده تا توسط آن بتوانند این محصولات را با قیمتهایی گزافی بفروش برسانند. تنوع رنگی و شباهت ظاهری این ظروف به سنگ گرانیت و همچنین مقاومت این پوشش های در مقایسه با انواع دیگر پوشش موجب شده است تا نام تجاری گرانیتی یا ماربل را به این محصولات اختصاص دهند.

این پوشش ها در واقع همان پوشش های نچسب ولی با مقاومت بالاتر می باشند که به صورت رنگی به صورت ۴ یا ۵ لایه بر روی سطوح ظروف آلومینیوم دایکست شده پاشش می شوند و مقاومت شیمیایی و خواص فیزیکی بالایی از خود نشان میدهند.

چگونه از سلامت و بهداشتی بودن ظروف اطمینان یابیم؟

در انتخاب ظروف به داشتن پروانه از وزارات بهداشت و تایید موسسه استاندارد ایران توجه کنید. تنها ظروفی در کشور بهداشتی و سالم تلقی می شوند که مورد تایید این دو موسسه باشند.
این ظروف دارای استاندارد اجباری بوده و تطبیق آن با شرایط کیفی و بهداشتی مربوطه توسط سازمان استاندارد مورد بررسی دوره ای قرار می گیرد و هرگونه تخطی از شرایط مندرج در دستورالعمل کنترل کیفی سازمان استاندارد موجب لغو پروانه تولید آن واحد می گردد.
برند کاندید به طور کامل در چهارچوب خطوط سبز تعیین شده حرکت کرده و محصولاتی مطابق استانداردهای جهانی تقدیم حضورتان می کند.
محصولات این سازمان داری کواهی بهداشت و پروانه استاندارد می باشند. اگر به سلامتی خود و همنوعان خویش اهمیت می دهید این محصولات را فقط از کارخانه های تولیدی معتبر تهیه فرمایید.
متاسفانه در سالهای اخیر بسیاری از افراد سودجو اقدام به واردات ظروف بی کیفیت ارزان قیمت از کشور چین نموده اند. و به دلیل تنوع و زیبایی ظاهری موفق به توزیع این محصولات در سطح کشور شده اند. بسیاری از این محصولات از لحاظ بهداشتی منطبق با استداندارهای بین المللی و حتی ملی کشورمان نبوده و استفاده از انها توصیه نمی گردد. این محصولات عموماً با ظاهری آراسته به نام تولیدات کشورهای ایتالیا و آلمان و … و با قیمت های بالا فروش می روند.
هنگام خرید این محصولات به گارانتی و اطلاعات شرکت تولید کننده دقت فرمایید.

آیا محصولات کاندید دارای ضمانت و خدمات پس از فروش هستند؟

بله، کلیه سرویس های تولیدی مطابق با ضمانت نامه نصب شده روی کارتن سرویس تا یک سال از تاریخ خرید ضمانت می شوند.

ضمانت و خدمات پس از فروش سرویس های قاشق و چنگال به چه صورت است؟

ضمانت و خدمات پس از فروش قاشق و چنگال های ناب استیل 25 سال میباشد که با توجه به فرهنگ شست و شو شامل سیاه شدن و زنگ زدگی میباشد.

آیا محصولات قاشق و چنگال قابل شست و شو در ماشین ظرفشویی هستند؟

بله کلیه محصولات ناب استیل بغیر از مدلهای PVD قابل شست و شو در ماشین ظرفشویی هستند.

پوشش پی وی دی چیست؟

یک روش پوشاندن سطوح فلزی است که این فرایند در اتاق خلأ انجام میشود و با توجه به اکسید فلزی به کار رفته شده در اتاق خلا رنگ پوشش متفاوت است. محصولات تولید شده با این روش تغییر رنگ نمی دهند و کمرنگ نمیشوند و در مقابل خوردگی و اکسید شدن مقاوم هستند.

امکان خرید قاشق و چنگال ها به صورت تک هست؟

بله شما میتوانید اقلامی رو که مایلید به هر تعداد به صورت دست (6 عددی) یا تک از اینجا تهیه نمایید.

امکان حک اسم بر روی همه سرویس ها است؟

در حال حاضر امکان حک اسم فقط برای سرویس 136 و 148 و 158 پارچه مدل فلورانس دور طلایی و فلورانس ساده انجام میشود.

آیا امکان خرید جعبه های چوبی (کنسول) به تنهایی است؟

خیر جعبه های چوبی فقط برای سرویس های ناب استیل ارايه میشود.

آیا محصولات چینی زرین را میتوان داخل اجاق های مایکروفر قرار داد؟

به طور کلی استفاده از ظروف چینی داخل اجاق های مایکروفر بلامانع است لیکن استفاده از محصولات چینی که با طرح های طلادار یا پلاتینی تزیین شده اند، در مایکروفر ممکن است به دلیل ماهیت فلزی طلا و پلاتین به دستگاه مایکروفر یا خود ظروف آسیب برساند. آن دسته از محصولات ما که قابل استفاده در مایکروفر هستند با عبارت زیر در پشت ظروف مشخص شده اند :
“Microwave & Dishwasher Safe “

چگونه می توان فهمید کدام محصول چینی زرین با فن آوری داخل لعابی دکور شده است؟
ظروف دکور شده به روش داخل لعابی با ذکر عبارت زیر در پشت ظرف مشخص می گردند:
– “Inglaze Decoration”  و “Dishwasher Safe” برای طرح های طلادار
– “Inglaze Decoration”  و “Microwave & Dishwasher Safe” برای طرح های بدون طلا
تزیین شده به روش IGD (دکور داخل لعابی) چیست؟
در ظروف تزیین شده به روش IGD (دکور داخل لعابی)، که در ایران انحصاراً توسط شرکت چینی زرین ایران تولید و عرضه می شود، لعاب مانند لایه ای شفاف و محافظ روی طرح ها و نقوش را می پوشاند که موجب درخشش فوق العاده نقوش روی ظروف می شود و همچنین مقاومت آنها را در برابر شست و شو بسیار بالا می برد، بنابراین:
– استفاده از مواد شوینده به هیچ وجه موجب آسیب دیدن نقوش آنها نخواهد شد و برای استفاده روزمره و شست و شوی مکرر در ماشین ظرفشویی کاملاً مناسبند.
– استفاده از انواع بدون طلای این ظروف در مایکروفر بلامانع است.
ظروف تزیین شده به روش IGD (دکور داخل لعابی) با ذکر عبارت زیر در پشت ظرف مشخص می گردند:
– «Inglaze Decoration» و«Dishwasher Safe» برای طرح های طلادار
– «Inglaze Decoration» و«Microwave & Dishwasher Safe» برای طرح های بدون طلا
برای تزئین محصولاتی که به روش داخل لعابی با نقوش طلایی دکور شده اند، از لایه ای بسیار ضخیم از طلای 24 عیاراستفاده می شود. سپس پوششی شفاف و سخت از جنس لعاب چینی این نقوش را محافظت می کند تا شستشوهای مکرر و گذر زمان باعث فرسایش و محو شدن این نقوش نشود.
استفاده از این روش به نقوش طلایی جلوه ای مات و رنگ طلایی بی نظیری می دهد که مشابه آن در ظروف طلادار عادی وجود ندارد. به خاطر داشته باشید که محصولاتی که با طلای داخل لعابی تزئین شده اند (همانند زیور آلاتی که از طلای 24 عیار ساخته شده اند) به خاطر انعطاف پذیری زیاد طلا به راحتی و حتی از پشت لعاب خش می افتد که این مطلب خود نشانگر ضخامت زیاد نقوش طلایی به کار رفته در این محصولات است ولی موجب نگرانی از جهت از بین رفتن این نقوش نیست.
آیا ظروف چینی بهداشتی هستند؟

تحقیقات متخصصین تغذیه نشان می دهد ظروف چینی بهداشتی ترین وسیله برای سرو و نگهداری مواد غذایی هستند. از میان انواع ظروف چینی, محصولات چینی زرین ایران که از نوع چینی سخت هستند, به دلیل دمای پخت بسیار بالا (1400 درجه سانتیگراد) دارای صیقلی ترین سطوح و جذب آب صفر هستند و با استفاده از فن آوری دکور داخل لعابی که مانع تماس مستقیم مواد غذایی با نقش روی ظروف می شود عملا بالاترین سطوح جهانی استاندارد کیفی و بهداشتی را به مصرف کنندگان ارائه می کند.

آیا ظروف چینی زرین برای شستشو در ماشین ظرفشویی مناسبند؟
محصولات چینی زرین که با طرح های طلادار یا پلاتینی تزیین شده اند، نسبت به انواع مشابه موجود در بازار از مقاومت بالاتری در برابر شست و شو برخوردارند لیکن بهتر است این ظروف کمتر در ماشین ظرفشویی شسته شوند، مگر ظروف تولید شده به روش دکور داخل لعابی (IGD).
در ظروف دکور شده با فن آوری داخل لعابی، که در ایران انحصاراً توسط شرکت چینی زرین ایران تولید و عرضه می شود، لعاب مانند لایه ای شفاف و محافظ روی طرح ها و نقوش را می پوشاند که موجب درخشش فوق العاده نقوش روی ظروف می شود و همچنین مقاومت آنها را در برابر شست و شو بسیار بالا می برد، بنابراین استفاده از مواد شوینده به هیچ وجه موجب آسیب دیدن نقوش آنها نخواهد شد و برای استفاده روزمره و شست و شوی مکرر در ماشین ظرفشویی کاملاً مناسبند.
تفاوت محصولات درجه عالی و درجه یک چیست؟

کلیه محصولات چینی زرین اعم از درجه عالی و درجه یک از لحاظ نوع مواد اولیه مصرفی و فرایند تولید یکسان هستند. در مورد محصولات درجه عالی سختگیری و کنترل کیفی فوق العاده ای، فراتر از الزامات پیش بینی شده در استاندارد ملی 1164 ظروف چینی صورت می گیرد تا محصول از هر لحاظ بی نقص باشد. اما در سرویس های درجه یک ممکن است بعضا قطعاتی وجود داشته باشد که دارای عیوب بسیار کوچک و قابل اغماض باشند که در اغلب موارد برای افراد غیر متخصص قابل تشخیص نیست. در عوض سرویس های درجه یک از قیمت مناسبتری برخوردارند.
در نهایت با احترام به حقوق مصرف کنندگان جهت اطلاع کامل مشخصات از محصول خریداری شده، درجه کیفی محصول بر روی برچسب اطلاعات نصب شده در وجوه کناری کارتن آن مشخص شده است. محصولات درجه عالی با “برچسب سبز رنگ” و عبارت “درجه عالی” و محصولات درجه یک با “برچسب سفید رنگ” و عبارت “درجه یک” در یک وجه کارتن مشخص شده است.

آنلاین